اعلام آمار برخی تماشاخانه‌های تهران

مجموعه: دسته‌بندی نشده تاریخ انتشار مطلب: ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
(هنوز امتیازی ثبت نکرده اید ؟)
Loading...
اعلام آمار برخی تماشاخانه‌های تهران

به گزارش خبر شهروند، آمار تماشاگران تماشاخانه های اداره کل هنرهای نمایشی (مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج) به تفکیک جزئیات تا روز ۲۵ آبان ماه مشخص شد.

مجموعه تئاتر شهر که در هفته گذشته میزبان ۳ نمایش بوده آمار تفکیکی خود را برای هر اجرا به این شکل اعلام کرد:

۱- تالار اصلی: نمایش «شاه لیر» به کارگردانی «مسعود دلخواه» که به تازگی اجرای خود را أغاز کرده است طی ۵ اجرایی که تا ۲۵ آبان ماه داشته میزبان ۲۳۲۵ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۸۷۵ بلیط تمام بها ، ۱۳۶ بلیط نیم بها، ۶۲۹ بلیط با تخفیف و ۷۰۳ بلیط میهمان ارائه شده است. در گیشه این اثر با قیمت ۷۰ هزار تومان رقم ۹۷۴ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال ثبت شده است.

۲- قشقایی: نمایش «نقاشی اشر» به کارگردانی «فریبرز کریمی» که ۲۱ نوبت در این تماشاخانه روی صحنه رفته ۱۴۴۴ تماشاگر دیده‌اند. برای این نمایش ۷۲۳ بلیط تمام بها ، ۹۹ بلیط نیم بها ، ۱۵۹ بلیط تخفیف دار و ۴۳۶ بلیط میهمان صادر شده که در گیشه با قیمت بلیط ۳۰ هزار تومان، مبلغ ۲۶۹ میلیون و ۹۱۰ هزار ریال برایش ثبت شده است.

۳- تالار سایه: نمایش «خاموشخانه» به کارگردانی «مهدی مشهوری» نیز ۱۳ اجرای خود را در تماشاخانه سایه پشت سر گذاشته است. این نمایش میزبان ۴۱۷ تماشاگر بوده که شامل ۱۷۲ بلیط تمام بها ، ۱۶ بلیط نیم بها ، ۲۲۹ بلیط میهمان می‌شود. درگیشه این نمایش با قیمت بلیط ۳۰ هزار تومان رقم ۵۴ میلیون ریال ثبت شده است.

تماشاخانه سنگلج نیز آمار تفکیکی خود را به شرح زیر اعلام کرد:

این تماشاخانه که از ۲ آبان پذیرای نمایش «آهسته با گل سرخ» به کارگردانی «هادی مرزبان» بوده، تا ۲۵ آبان ماه از ۲۳۸۱ تماشاگر هم پذیرایی است. برای این نمایش ۸۲۷ بلیط تمام بها (۵۲۰ بلیط ۴۰ هزار تومانی – ۱۷۸ بلیط ۳۰ هزار تومانی و ۱۲۹ بلیط ۲۵ هزار تومانی)، ۷۷۳ بلیط نیم بها (۳۷۲ بلیط ۲۰ هزار تومانی – ۲۰۰ بلیط ۱۵ هزار تومانی و ۲۰۱ بلیط ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومانی )، ۱۶۸ بلیط تخفیف دار ( ۹۹ بلیط ۳۲ هزار تومانی- ۴۲ بلیط ۲۴ هزار تومانی- ۲۷ بلیط ۲۰ هزار تومانی) و ۶۱۳ بلیط میهمان ارائه شده که جمع گیشه ۱۴ روز فروش این نمایش ۴۶۳ میلیون و ۶۸۵ هزار ریال ثبت شده است.

در نهایت تالار هنر در هفته‌ای که گذشت آمار دو نمایش خود را اینگونه اعلام کرد:

۱ -نمایش «سفر به آینده» به کارگردانی «محمد عبدی» که ۸ اجرای آغازین خود را ‍‍پشت سر گذاشته است پذیرای ۶۷۸ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۳۳۰ بلیط تمام بها، ۱۲۰ بلیط نیم بها، ۶۹ بلیط تخفیف دار و ۱۸۶ بلیط میهمان صادر شده است. این نمایش با بلیط ۲۰ هزار تومانی در گیشه ۸۲ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان فروش داشته است.

۲ -نمایش «از کجا اومدیم» به کارگردانی «محمد عاقبتی» که ۵ اجرای آغازین خود را ‍‍پشت سر گذاشته است پذیرای ۴۹۱ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۳۴۹ بلیط تمام بها، ۷۳ بلیط نیم بها، ۱۵ بلیط تخفیف دار و ۵۴ بلیط میهمان صادر شده است. این نمایش با بلیط ۲۰ هزار تومانی در گیشه ۷۹ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان فروش داشته است.

منبع: ایسنا