البرز در آستانه افتتاح ۷ سالن جدید سینما

مجموعه: فرهنگ و هنر تاریخ انتشار مطلب: ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
(هنوز امتیازی ثبت نکرده اید ؟)
Loading...
البرز در آستانه افتتاح ۷ سالن جدید سینما

به گزارش خبر شهروند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز از فعالیت ۱۶ سالن سینما در این استان خبر داد و گفت: البرز در آستانه افتتاح ۷ سالن جدید سینماست.

سمعی و بصری، ناصر مقدم اظهار داشت: استان البرز هم اکنون دارای ١٦ سالن سینما مجهز به سیستم‌های روز نمایش است و این سالن‌ها به صورت فعال با ظرفیت ٣٨٤٢ صندلی در حال اکران فیلم‌ها هستند.

وی در ادامه افزود: سینماهای هجرت با دو سالن و گنجایش ١٠٢ و ٧٧٠ نفر، ساویز با سه سالن و گنجایش ١٠٠، ۲۸۰ و٣٢٠ نفر، فردیس با یک سالن و گنجایش ۳۲۰ نفر، منظریه با دو سالن که یکی از این دو سالن با گنجایش ۲۵۰ نفر به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز ادامه داد: سینما بهمن با گنجایش ۱۰۰ نفر، سینما تئاتر ارشاد با ظرفیت ۴۵۰ نفر، مجتمع سینمایی ۹ دی هشتگرد با ۴ سالن و ظرفیت ۸۰۰ نفر، سالن امام علی(ع) نظر آباد با گنجایش ۲۵۰ نفر و سالن فرهنگسرای غدیر محمدشهر با ظرفیت ۱۰۰ صندلی در استان البرز فعالیت دارند.

وی با اشاره به اهمیت ارتقای شاخص‌های حوزه فیلم و سینما در استان البرز خاطرنشان کرد: ۷ سالن سینما نیز در استان در دست احداث هستند، به زودی با برنامه‌ریزی و اقدامات صورت گرفته در راستای بهره‌برداری از سالن‌های سینمایی جدید و افزایش ظرفیت صندلی‌های سینمایی استان این ظرفیت به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

مقدم در ادامه گفت: در آینده‌ای نزدیک سینماهای سپنتا با ۴ سالن و ظرفیت هزار صندلی، دو سالن سینمای پرشین که هرکدام با ظرفیت ۲۵۰ نفر و یک سالن سینمای منظریه با گنجایش ۱۵۰ نفر، از جمله سالن‌های در دست احداث در استان البرز هستند.

وی همچنین با اشاره به جمعیت و تنوع قومی و فرهنگی استان البرز، به اکران عناوین متعدد فیلم با موضوعات مختلف اشاره کرد و میانگین حضور تماشاگران در سینماهای استان را حدود ٢٨٠ هزار نفر در سال عنوان کرد و اظهار داشت: این استان دارای پیشینه‌ای غنی از نظر فرهنگی است و مردمان این دیار همواره دوستدار فرهنگ و هنر بوده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز افزود: با توجه به جمعیت استان میزان استقبال رضایت‌بخش بوده است ولی کافی نیست و تلاش بر این است تا با افزایش ظرفیت صندلی‌های سینمایی و سایر امکانات استان این حضور گسترده شود و میزان رضایت مردم با سلایق متعدد بالاتر برود.

وی در بحث آسیب شناسی عدم تمایل جوانان به سینما تصریح کرد: گسترش امکانات جدید سمعی و بصری از جمله اینترنت و دانلود فیلم‌ها در کمترین زمان موجب عدم تمایل جوانان به سینماها شده است که باید راه کارهایی در این زمینه ارائه گردد.

مقدم تأکید بر اجرای قانون کپی رایت و مقابله با استفاده غیرمجاز از محصولات فرهنگی و سینمایی، بهسازی فضاهای سینمایی، ارائه تسهیلات مناسب به خانواده‌ها، اکران به روز و همزمان فیلم‌ها با تهران و تبلیغات مناسب، تولید فیلم‌های ارزشی و نه صرفاً جشنواره‌ای را از جمله راهکارهای جذب مخاطبان به سینما عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت دفتر انجمن سینمای جوان در کرج اشاره کرد و افزود: دفتر انجمن سینمای جوان که در گذشته در یک مکان استیجاری فعالیت داشت و متحمل هزینه‌های فراوان بود، با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مکانی در داخل اداره کل برای این دفتر در نظر گرفته شد که ادامه فعالیت‌ها را در آنجا انجام دهد.

وی بیان داشت: اکنون این دفتر به عنوان بازوی توانمند اداره کل ارشاد البرز در حوزه آموزش و تولید آثار سینماگران جوان و توسعه هنر سینما در بین جوانان و علاقمندان این استان فعالیتی مستمر دارد.

منبع: فارس

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “البرز در آستانه افتتاح ۷ سالن جدید سینما”

قالب تفریحی