پذیرش ۴۰ هزار دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان

مجموعه: دسته‌بندی نشده تاریخ انتشار مطلب: ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
(هنوز امتیازی ثبت نکرده اید ؟)
Loading...
پذیرش ۴۰ هزار دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان

به گزارش خبر شهروند، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه به دلیل وقفه در دانشگاه فرهگیان با کمبود نیرو مواجه شدیم، گفت: وزارت آموزش و پرورش موظف است کمبود نیروهایش را از طریق دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی تامین کند.

تأمین نیروی انسانی یکی از مشکلات اصلی نظام تعلیم و تربیت کشور است. آموزش‌ و پرورش که همواره با مشکل ساماندهی نیروی انسانی مواجه بود، در حال حاضر با مسئله بازنشستگی نیروی انسانی و کمبود معلم دست‌وپنجه نرم می کند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان گفت: در مهر ماه امسال با کمبود ۸۰ هزار معلم در سطح کشور مواجه هستیم.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش ‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز از کمبود ۱۲ هزار و ۵۰۰ معلم در تمام مقاطع تحصیلی این استان در سال تحصیلی جدید خبر داد.

وقفه پذیرش در دانشگاه فرهگیان باعث کمبود معلم شده است

فریده اولاد قباد ، عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش به دلایل متعدد در برخی مناطق و شهرها با کمبود معلم مواجه بود در همین راستا در مجلس طرحی ارائه دادیم که به شورای نگهبان رفت و اعاده شد تا اصلاحات صورت بگیرد.

وی با تاکید بر جذب نیروهای حق التدریس گفت: در برنامه ششم توسعه مصوب کردیم که حتماً باید وزارت آموزش و پرورش نیروی انسانی خود را از دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی تامین بکند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که خالی نگه داشتن کلاس درس در هیچ شرایطی قابل پذیرش نیست، تصریح کرد: تنها راهکاری که برای کمبود معلم داشتیم استفاده از حضور تمام وقت همکاران بود و نیروهای بازنشسته که می‌توانستند هشت ساعت تدریس داشته باشند، ساعت اضافه کاری داده شد.

کاهش پذیرش دانشجو در دانشگاه تربیت معلم / کمبود نیروی آموزشی در کشور

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان امسال حدود ۴۰ هزار پذیرش دانشجو معلم را داشته ولی متاسفانه از وقتی میزان پذیرش دانشجو در دانشگاه تربیت معلم کم شده با کمبود دانشجو مواجه هستیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس بیان داشت: وقفه‌ای که در دانشگاه فرهگیان افتاد باعث شد با شرایط کمبود نیرو مواجه شویم بنابراین دولت موظف است کمبود نیروهایش را از طریق دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی تامین کند.

اولاد قباد در پایان خاطرنشان کرد: کمبود نیروی انسانی امسال از طریق حق التدریسی برطرف شد و از این پس اهمیت به مسئله جذب دانشجو معلم بیشتر پیگیری می‌شود تا نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش در سال‌های آینده تأمین شود.

منبع: تهران نیوز

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “پذیرش ۴۰ هزار دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان”

قالب تفریحی